Mennyei Tipp

A legjobb tippek tőlünk jönnek!

GasztroUncategorized

Pudingkrémes szelet – Nagyon egyszerű és finom sütemény, gyorsan elkészíthető és az íze azonnal elvarázsol mindenkit

Nagyon örültem, hogy megtaláltam a receptet és elkészítettem.

Ezt a sütemény az egyik legkönnyebb elkészíteni, ezért nálunk gyakran szokott lenni. Ízre is nagyszerű, mindenkit elbűvölt azonnal. Ajánlom, hogy próbáljátok ki, nem fogjátok megbánni!

Ez is érdekelhet: Így panírozod a rántott sajtot és soha többé nem folyik ki a bundából

Hozzávalók:

  • tojás
  • liszt
  • kakaó
  • olaj
  • vaníliapuding
  • tej
  • cukor
  • vanília
  • meggylekvár

Elkészítés:

Csináltam egy 4 tojásos olajos piskótát. 4 tojás, 3 evőkanál liszt, 1 evőkanál kakaópor, 4 evőkanál olaj. 23×35 cm-s tepsiben sütöttem. Mindenki sütheti a bevált piskóta receptje alapján a tésztát.

2 cs vaníliapudingot megfőztem 6 dl tejben, 7 ek cukorral és vanília őrleménnyel. Mikor kihűlt kihabosítottam kb. 20 dkg vajjal.

Mikor a piskóta kihűl, kettévágjuk. A piskótákat megkentem idei meggylekvárral, erre tettem a krémet.

A tetejére is csak gondolat formán tettem a kakaóport, cukrot, pici tejet és vajat, sűrű masszát kell kapnunk, ne tegyünk bele túl sok tejet, mert nem dermed meg. Ezt főztem össze és öntöttem a tetejére.

Judit Szegediné konyhájából

Ez a tökéletes panírozás titka: amióta így készítem mindenkinek könyörög a receptért

Forrás: